Dla rzęs największe znaczenie ma pierwsza doba po przeprowadzonym zabiegu. 24 godziny od aplikacji, należy unikać kontaktu rzęs z woda i ich bezpośredniego dotykania. Nie dozwolone jest również przez pierwszą dobę korzystanie z solarium, sauny. Przez pierwsze dwa dni należy unikać gorących, parowych kąpieli, prysznica oraz pływania w basenie. W tym czasie klej jest jeszcze w trakcie utwardzania.
Malowanie rzęs nie jest konieczne, jednak jeśli będziemy je malować nie używamy tuszy wodoodpornych oraz na bazie oleju i innych z zawartością PEG. Używamy tylko maskar na bazie wody tzw. maskar wodnych. Nie należy zmywać makijażu mleczkami czy płynami dwufazowymi ponieważ osłabiają działanie kleju. Najlepiej do demakijażu oczu używać płyny bez zawartości PEG. PEG (polyethylene glycol) i inne substancje na jego bazie wpływają niekorzystnie na klej użyty w aplikacji rzęs. Codzienny ciężki makijaż (w szczególności tusz i eyeliner) mogą skrócić trwałość rzęs, które w związku z tym będą wymagać częstszego uzupełniania.
Po 48 godzinach od zabiegu można zacząć korzystać z basenu, sauny, prysznica, kąpieli, odnowy biologicznej itp. Klientki mające stały kontakt z chlorowana wodą, stosujące częste zabiegi parowe i maseczki mogą potrzebować wcześniejszych uzupełnień (następuje osłabienie kleju). Na przedłużone rzęsy niemożna robić trwałej ondulacji. Nie stosujemy zalotki. Należy zachować szczególną ostrożność przy aplikacji kremów oraz masek pod oczy aby nie nakładać na rzęsy. Dotyczy to również fluidów i pudrów. Zawierają one pewną ilość związków tłuszczowych, osłabiających trwałość kleju.
Szczotkować jak najmniej, w razie konieczności. Rzęsy należy myć specjalną pianką – do przedłużonych rzęs.
Nie wolno w żadnym wypadku samodzielnie usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs. Może to spowodować ich uszkodzenie i utrudnić ich regenerację. Można je usunąć tylko w gabinecie, przy użyciu specjalnego preparatu przez wykwalifikowaną osobę.